Týrání zvířat :-(

30. září 2007 v 18:47 |  Tírání zvířátek (nééé!)
Zvířata. Němé tváře,které lidé zabíjejí aby měla "krásný" kožich na večírek s přáteli. Jak někdo může ublížit těm krásným tvorečkům?? Jak někdo může být tak bezcitný?? Krása….. mnoho lidí by si bez kosmetiky připadali hnusní…….a obrázky které vidí na internetu o týrání zvířat,kvůli kosmetice jim nepřijdou hnusné??? Ne??? Tak to nejsou lidé!! Jsou to hnusní bezcitní tyrani,kteří myslí jen na sebe!! Já myslím,že krása je oproti zdraví zvířat NIC!!!! Proč musíme být krásní když tisíce zvířátek trpí!! Ale proč??? Proč trpí????Kvůli nám!!!!!!!!!! Uvědomme si,že trpí kvůli nám… kvůli tomu abychom si připadali krásní!!!!!! Bojujte proti tomu!!!!!!!!! Pomozme těm nevinným tvářím!!!! ONI ZA TO NEMOHOU!!!!!
Každou vteřinu je ve vivisekčních laboratořích na celém světě zabito 33 zvířat. Denně jsou to téměř 3 milióny, ročně 1 miliarda a 40 milionů zvířat. V drtivé většině připadů umírají tyto oběti lidské samolibosti zbytečně.

Až 90 procent všech pokusů na zvířatech je nakonec vyhodnoceno jako bezvýznamných pro člověka.
Z lidských nemocí byly u zvířat pozorována méně než 2 procenta.

Mezidruhové rozdíly jsou natolik propastné, že nelze například výsledky získané pokusy na jednom druhu hlodavce s jistotou aplikovat na druh jiný, často není ani možné převádět výsledky získané na jedné myši na myš jinou.

90 až 95 procent testovaných produktů, které se na zvířatech ukázaly jako účinné a bezpečné, se při klinickém testování na lidech projevilo jako látky neúčinné či dokonce nebezpečné. Například Contergan měl pomáhat těhotným ženám proti ranní nevolnosti. Úspěšně prošel testy na zvířatech, u člověka však fatálně selhal a způsobil asi 10 tisíc defektních porodů. Mexaform, prostředek na pročištění organismu a dezinfekci střev, zapříčinil ochrnutí dolních končetin u více než 200 tisíců lidí. Eraldin, lék proti nemocem srdce, zabil desítky lidí a u další stovky oslepil. Clioquinol, lék užívaný proti průjmu, je odpovědný za oslepnutí či obrnu tisíců lidí. Na seznamu obdobných omylů jsou desítky položek.

Naproti tomu jiné léky, které by testy na některých zvířatech neprošly, může člověk bez problémů využívat. Penicilin zabíjí morčata, Aspirin je smrtelný jed pro kočky a způsobuje rození deformovaných mláďat u krys, opic, prasat, psů a dalších druhů zvířat. Insulin je příčinou deformací u králíků a myší.
Zvířata nejsou alkoholici, nejsou kuřáci, nejsou drogově závislá, netrpí na deprese a ani se nemusejí léčit kvůli obezitě. Přesto jsou u nich zcela nesmyslně tyto fenomény uměle vyvolávány a posléze léčeny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 janushka janushka | Web | 30. září 2007 v 18:54 | Reagovat

To máš nasprostou pravdu. To zamyšlení jsi dělala sama? Je to vážně dobrý. Možná bych tu měla pro tebe odpověď Proč to "lidi" estli to teda lidi jsou, proč to dělají. Mám dojem že jde o prachy, hnusný prachy (vžycky jde jen o prachy), které si asi nejde vydělat jiným způsobem, než tím, že budou utrápeny a zabity neviná malá stvoření. Pls koukni se na můj blog, mam tam něco o testech a týraní zvířat. Bylo by dobré abysis sem něco dala, aby se to šířilo dál. Byla bych ti za to i vděčná. Zatím dík

2 Catrindarkangel Catrindarkangel | E-mail | Web | 1. října 2007 v 15:27 | Reagovat

Lidi?..jsou to nestvury.., zaslouzili by si to nejhorsi !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama